latin amerikan haber yorum

Ururo’da Madenciler Kitle Eylemlerine Hazırlanıyor

Posted by lahy 18/06/2006

ftmsbu.jpg
FSTMB toplantısı-COD, Ururo

Ururo: Maden İşçileri Federasyonu (FTSMB) üyesi madenciler Totoral madenlerinin kapatılmasını engellemek için yürüyüşler ve yolları kapamak dahil bir dizi eylem gerçekleştirme kararı aldı.

Madenciler, La Paz'da idari bir mahkemeye başvurarak madeni 24 Haziran'da kapatma kararı alan, maden sahibi Miguel Orlandini'nin madeni yıllar önce terk ettiğini bu yüzden de kapatma hakkı olmadığını söylüyorlar.

Sendika temsilcisi “ Madenciler olarak madenın yeniden ulusallaştırılması ve ayrıca kapatılmasının engellemesi için için harekete geçiyoruz.'' dedi.

FSTMB

Ururo'da ki COD binasında bir basın toplantısı yapan Maden İşçileri Federasyonu (Fstmb), sekreteri Andrés Mamani, maden işçilerinin acil bir durumla karşıya karşıya bırakıldıklarını ve işlerini savunmak ve ulusallaştırmayı sağlamak için harekete geçtiklerini ve sahipleri tarafından işletilmeyen madenlerin devlete geri verilmesi gerektiğini söyledi.

Öte yandan Ururo milletvekillerinden Edgar Sanchez madeni almak için ne ulusal ne de uluslalarası bir şirketin başvurmadığını bu yüzden kapatma kararının uygulanamayacağını söyledi.

Kaynak:La Patria

 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: