latin amerikan haber yorum

Bedava Seyahat Kartı Hareketi Yeniden Eylemlere Başladı

Posted by lahy 21/06/2006

Florinapolis-Brezilya: Kamu taşımacılığı yapan otobüslerin bilet fiyatlarına yaptığı zamlara karşı kurulan Bedava Seyahat Kartı Hareketi (MPL) üyesi 800 kişi, 9 Haziran'da, şehir otobüs terminalinin önünde toplanıp yolu trafığe kapatarak gösterilerine başladılar. Göstericilerle birlikte gelen davulcular çalarken göstericiler aralarında hazırladıkları bir futbol gösterisi sundu. MPL taraftarları, daha sonra hazırladıkları, ''Turnikelerin İsyanı:2006 '' başlıklı bildiriyi okuyarak 2004 ve 2005 yıllarında kazandıkları zaferlerden sonra 2006 yılında üçünçü bir zafer için harekete geçtiklerini açıkladı.

Terminalin önündeki gösteriden sonra Kathedral'e yürüyen göstericiler, ertesi gün yeniden toplanarak hep birlikte geçen seneki mücadeleler sırasında bestelenen ''yarın daha güçlü olacağız'' şarkısını koro halinde söylemeye karar verdiler.

Bedava Seyahat Kartı hareketi ve Kamu Taşımacılığı Mücadele cephesi kamu taşımacılığı özel firmaların elinde kaldığı sürece bilet fiyatlarındaki artışların engellenemeyeceğini söyleyerek özelleştirmelere karşı mücadele ediyor. Ayrıca, MPL otobüs fiyatlarına zenginlerin ödedikleri vergilerden pay ayrılarak sübvansiyon uygulanmasını gerektiğini çünkü bankaların, alışveriş merkezlerinin ve büyük villalar ve lüks araba sahiplerinin her gün halkı soyduğunu söylüyorlar.

Sosyal Hareketler

 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: