latin amerikan haber yorum

Brezilya: Heloisa Oylarını Yüzde 10’a Yükseltti

Posted by lahy 27/07/2006

Brezilya’da Ekim ayında yapılacak olan başkanlık seçimleri için yürütülen seçim kampanyaları, geçen hafta adayların ülkenin kuzeyinden güneyine yaptığı toplantılarla hareketlilik kazandı.Şu an devlet başkanı olan ve gelecek seçimlerde de aday olan Luiz Inácio Lula da Silva, Pernambuco eyaletinde yaptığı konuşmada, Brezilya politikasında birçok bozukluk olduğunu ve bu politikayı değiştirmek için cesaret olması gerektiğini söyledi. Lula şöyle devam etti: “Eğer gelecek 20 yıl içinde büyük değişiklikler yapmazsak, şu an sahip olduğumuz problemler yüzünden o zaman da üzüleceğiz.” Başkan halkı değişikler yapmaları için politikacıları zorlamaya çağırdı.

Diğer yandan Lula’nın rakibi Sosyal-Demokrat Neoliberal Parti ve Liberal Cephe’den Geraldo Alckmin, Lula için, rakipleriyle uğraşmak yerine ekonomi politikasını değiştirmesi gerektiğini söyledi.

Üçüncü aday Sosyalizm ve Özgürlük, Birleşik İşçilerin Sosyalist Partisi ve Brezilya Komünist Partisi ittifakı temsilcisi olan Heloisa Helena da Pazar günü Sao Paulo’daydı.

Datafolha şirketi tarafından son yapılan ankete göre Lula oyların yüzde 44’ünü alırken, Alckmin yüzde 28, Helena ise yüzde 10 oy alacak. İstatistikler Heloisa Helena’nın iki ay içerisinde yüzde 6’dan yüzde 10’a yükseldiğini gösteriyor. Kaynak:SOL

Brezilya Seçimlerinde Sol’un Adayı Heliosa Helena Üçüncü Sırada

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: