latin amerikan haber yorum

Bolivya İşçi Sendikaları Merkez (COB), Anayasal Meclis’de Temsil Edilmiyor

Posted by lahy 08/08/2006

Bolivya İşçi Sendikaları Merkezi (COB) liderleri, Anayasal Meclis’de temsil edilmediklerini ve meclis’e seçilen üyeler kendilerini işçi sınıfı ile ”özdeşleşdirmedikleri ” için alınacak kararların onların görüşlerini yansıtmayacağını söyledi.

COB Genel sekreteri Pedro Montes, konfederasyonlar, federasyonlar ve işçi sendikları meclis’in herhangi bir üyesi tarafından temsil edilmediğini söyledi.

Montes, “ İşçiler Ekim 2003’de savaştıkları zaman COB içindeki sektörlerin bu süreçin bir parçası olmasını talep ettik, fakat değişik bir yol izlenmesini istedik. Anayasal Meclis’den herhangi bir beklentimiz yok” dedi.

Montes, partiler ve mevcut grupların liderleirnin neoliberalizmi temsil ettiğini belirterek, “ bu kişiler ne ülkenin yoksulları için ne de işçiler için savaşmayacaklardır, kendi kişisel çıkarları için çalışacaklardır” dedi.

Montes, bir anlamda COB’nin son kongresinde alınan meclis’e destek verilmemesi uyarak Hükümet karşısında taleplerini savunmaya öncelik verdi. “MAS’ın Meclis’de ki üyeleri sosyal hareketleri temsil etmiyorlar, bunun için onlardan bir şey beklememiz gerekmiyor” dedi. Kaynak: La Razon

İşçi Hareketleri

 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: