latin amerikan haber yorum

Chavez:”Daha radikal bir hükümet ve orduya ihtiyacimız var”

Posted by lahy 25/11/2010

Salı günü Ulusal Meclis’de yapılan bir toplantıya başkanlık eden devlet başkanı Hugo Chavez, ”hiç bir şeyi akışına bırakmadan pozisyonlarımızı radikalleştirmeye devam etmemiz gerekir (…)çok daha fazla radikal olan sol bir hükümet ve çok daha fazla radikal devrimci olarak halkın yanında yer alan Silahlı Kuvvetlere ihtiyacımız var.” dedi.

Salı günü, Ulusal Meclis’de yapılan, ”Ülkeyi, Egemenliğini Emperyalizme karşı Savun” etkinliğini yöneten Başkan Hugo Chavez, ” Venezüella burjuvazisi halka karşı saldırılarının bedelinin pahalıya patlayacağını bilmelidir. ”

5 Ocak 2011’de göreve başlayacak parlamento’nun tam olarak sol da olması gerektiğini söyledi.

Emperyalist tehditler

Bölgede yaşayan halkların bağımsızlıklarını savunmak için, Amerikanın Halkları İçin Bolivarcı Birlik(ALBA) üyesi ilerici hükümetlere karşı istikrarı bozucu eylemleri  vurgulayan, ”Bu topraklarda emperyalist tehditi yenilgiye uğratmamız gerekiyor”  dedi.

“İnsanlığın savunusu için buradayız, kendi yolumuzda yürüme hakkı için buradayız. Ülkemizin geleceği, bağımsızlığımız için mücadeleye devam etme ve birlik çağrısı yapıyoruz” dedi.

Geçen hafta ABD Kongre’sinde yapılan bir toplantıda, ”sahtekar,, hırsız, ve teröristlerin” ALBA ülkelerine karşı tehditlerde bulunduğunu belirten Hugo Chavez, ”ABD emperyalizmi devrimimizi durdurmak için açıkca müdahale ederse ülkenin onur ve egemenliğii savunmak için ölmeye hazırız,” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan Eva Golinger, ABD’nin medya kuruluşları yoluyla ülkeyi destabilize etmek için milyonlarca dolar harcadığını söyledi. Golinger, ABD’nin 2011’de  kıtada ki propoganda faaliyetleri ve operasyonları için 768 milyon dolar tahsis ettiğini söyleyerek, ” yıllardan beri, Venezüella hükümeti’ni tecrit etmek için uluslararası bir kampanyanın yürütüldüğünü,” belirtti.

Eva Golinger’in konuşması sonrasında söz alan Başkan Chavez,  yürürlükteki anayasanın ABD emperyalizminin politik partilerin üyeleri, hükümete bağlı olmayan kuruluşlar(STD’ler) ve karşı devrimin temsilcilerine milyonlarca dolar finans sağlamasına izin verdiğini belirterek, ” bunu engellemek için oldukça sert bir yasa çıkarılmalıdır” dedi.

Kaynak:AVN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: