latin amerikan haber yorum

Rousseff, yoksullukla mücadele programını başlattı

Posted by lahy 08/01/2011

Brezilya Başkanı Dilma Rousseff, yönetiminin ilk haftasında 10 bakanlığı bir araya getirerek yoksulluğa karşı mücadele programını başlattı. Rousseff, Yeni Kalkınmayı Hızlandırma Programı (PAC)’ın amaçının aşırı yoksulluğu ortadan kaldırmak ve herkese fırsat eşitliği sağlamak olduğunu söyledi.

Son yıllarda Brezilya’nın gerçekleştirdiği ekonomik kalkınma ve yoksulluk oranındaki düşüşe rağmen halen 22 milyon Brezilyalı ”aşırı yoksulluk” seviyesinde yaşıyor.

Rousseff, Brezilyayı fakirlerin olmadığı ”orta sınıf” bir ülke haline getirmeyi amaçladığını söyledi.

Yeni PAC altında, yeni iş yaratımında üreticilerin desteklenmesi, sosyal servislerin yaygınlaştırılması ve bütün fakirlere sağlanan yardım ödemelerine kısıtlamaya gidilmeksizin devam edilmesi esas alınacak.

Dilma Rousseff ilk olarak yoksulluğun sınırının altında yaşayanların durumunu inceleyerek mevcut durumu analiz ederek, yeni PAC altında somut tedbirler alacaklarını söyledi.

Rousseff, ilgili bakanlıkların yoksullukla mücadele için önerileri ve projelerini vakit kaybetmeksizin sunmalarını istedi.

Dilma Roussef, başkanlığı devr alırken yaptığı konuşmada, ” Masalarında yiyeceği olmayan, sokaklarda yaşayan Brezilyalı aileler ve kendi kaderine terk edilmiş çocuklar olduğu sürece dinlenmeyeceğim. Gerçekleştirmeye çalışacağım rüyam bu” demişti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: